O nás

Proč využít našich služeb:

 • Bezpečnost 
  Klademe maximální důraz na bezpečnost finanční transakce. Kupní cena je vždy deponována u schovatele v notářské úschově. Výplata kupní ceny je dle podmínek ujednaných v kupní smlouvě a její výplata po splnění podmínek je provedena do tří pracovních dnů. Spolupracujeme s renomovanou notářskou kanceláří Mgr. Pláničkové, která zajišťuje právní servis při prodeji.
 • Známe tržní ceny nemovitostí. 
  U každé nemovitosti posuzujeme a analyzujeme reálnou tržní cenu. Důvodem je zajištění maximálního výnosu při prodeji nemovitosti. Při stanovení reálné tržní ceny je nutné brát v úvahu řadu faktorů, které mají na správné posouzení ceny vliv. Mezi tyto informace patří mimo jiné poloha nemovitosti, technický stav nemovitosti, velikost, využití nemovitosti, infrastruktura, dostupnost inženýrských sítí, technologická vybavenost, dostupnost dopravními prostředky, přístupové možnosti, územní plánování, omezení či neomezení různými úřady či dodavateli inženýrských sítí a v neposlední řadě na stanovení reálné ceny nemovitosti má vliv nabídka a poptávka v dané lokalitě. V případě komerčních nemovitostí, má na stanovení tržní ceny i výše příjmů a nákladů nemovitosti za kalendářní rok. U pozemků se jedná o zvláště podrobnou analýzu. V případě, že Vás zajímá cena Vaší nemovitosti, kontaktujte nás a domluvte si nezávaznou konzultaci.
 • Víme jak najít správného kupce pro Vaší nemovitost. 
  Aktivním přístupem hledáme nejvhodnějšího kupujícího pro Vaší nemovitost. Využíváme veřejné i neveřejné distribuční kanály k nalezení toho nejlepšího klienta pro koupi Vaší nemovitosti. Máme vazby na klienty, kteří hledají nemovitosti nejen pro vlastní využití, ale také pro investici. 
 • Dlouholeté zkušenosti.
  Dlouholeté zkušenosti z prodeje a pronájmu nemovitostí předáváme našim klientům. Dvacet let zkušeností makléře Petra Otte předáme právě Vám při prodeji Vaší nemovitosti.
 • Respektujeme požadavky, potřeby a přání našich klientů.
  Všechny naše kroky při prodeji nemovitosti konzultujeme s vlastníkem, který vždy odsouhlasuje komu a za jakých podmínek se nemovitost prodá.
 • Osobní přístup při prodeji a pronájmu každé nemovitosti.
  Naším cílem není nabízet desítky nebo stovky nemovitostí. Naším cílem je prodat tu Vaší za maximální reálnou tržní cenu s důrazem na bezpečnost finanční transakce. 
 • Doporučíme Vám jak postupovat. 
  Osobní přístup ke každému klientovi je prioritou. Abychom Vám mohli navrhnout optimální řešení potřebujeme znát o jakou nemovitost se jedná, prohlédnout si nemovitost a prodiskutovat s Vámi Vaše představy a možnosti. Následně Vám doporučíme optimální řešenípři prodeji nebo pronájmu Vaší nemovitosti. Pokud máte na nemovitosti zástavní právo Vaší úvěrující banky, ani to není problém. Víme jak postupovat i v těchto případech a jak úspěšně nemovitost prodat.   
 • Diskrétní jednání. 
  Můžete se spolehnout, že každá informace o Vaší nemovitosti s Vámi bude konzultována a Vámi odsouhlasena. Samozřejmě s výjimkou veřejně dostupných informací, o kterých budete informováni, ale ne s nimi zatěžováni. 
 • Odměnu účtujeme vždy až po úplném úspěšném dokončení obchodního případu.
  Ceny jsou dostupné pro každého. Odměna je vždy přímo závislá na obtížnosti daného obchodního případu. 
 • Pokud neprodáme neplatíte žádnou provizi. 
  Odměnu účtujeme vždy až po úplném a úspěšném dokončení obchodního případu. Ceny jsou dostupné pro každého. Pokud neprodáme neplatíte žádnou provizi.

Prodej a pronájem nemovitostí

Zprostředkování prodeje nemovitostí:
Rezidenční nemovitosti. Rodinné domy, byty, chaty.
Umíme stanovit reálnou tržní cenu nemovitostí a víme koho oslovit s prodejem právě Vaší nemovitosti.

Máme vazby na velké množství klientů, kteří mají zájem o koupi nemovitostí. Díky dlouholetým zkušenostem Víme jak zrealizovat prodej nemovitosti rychle a bezpečně.

Máte na Vaší nemovitosti zástavní právo banky, u které jste si na koupi půjčili? Nevadí, navrhneme optimální řešení, jak zástavní právo s bankou odstranit a nemovitost úspěšně prodat.
Potřebujete prodat svoji nemovitost, finanční prostředky z prodeje použít na koupi nové, ale v prodávané nemovitosti ještě nějaký čas zůstat? Vyjednáme podmínky prodeje přesně dle Vašich potřeb.
Nemáme ambice nabízet stovky nemovitostí, naším cílem je prodat právě tu Vaší a zajistit Vám kompletním servis se vším, co k tomu patří.

Komerční nemovitosti, činžovní domy, administrativní budovy, výrobní a skladové haly.

Investice do nemovitostí je v současné době nejatraktivnější, nejbezpečnější a také pro mnohé nejednoduší možností jak zhodnotit finanční prostředky.
Víme jak zajistit maximální výnos při prodeji činžovních domů, výrobních nebo skladových hal. Doporučíme Vám jak postupovat a tím zajistit efektivitu při prodeji a maximalizaci Vašich výnosů.
Máme vazby na velké množství klientů, kteří mají zájem o investici do koupě nemovitostí. Díky dlouholetým zkušenostem Víme jak zrealizovat prodej nemovitosti rychle a bezpečně.
Víme jak nabídnout Vaší nemovitost aby zaujala investory do nemovitostí.

Zprostředkování pronájmu nemovitostí:
Pronájem bytů a rodinných domů zajistíme rychle a komplexně.

Rozhodnutí komu Váš byt nebo dům pronajmout necháme na Vás. Vy budete určovat jak nakládat s Vaším majetkem. Doporučíme jaké vybavení bytu nebo domu ponechat při pronájmu.
Pokud by náhodou nájemce ukončil nájem do šesti měsíců od zahájení nájmu, najdeme Vám bezplatně nájemce nového.
Pomůžeme s předáním nemovitosti.


Pronájem obchodních a výrobních prostor, kanceláří a skladových hal.

Doporučíme Vám jak připravit kancelářské prostory pro nájemce.
Známe tržní ceny nájmů všech tipů nemovitostí.
Navrhneme Vám optimalizaci výše nájmů ve Vaší nemovitosti s cílem maximální obsazenosti nemovitostí a co nejvyššího výnosu.

Poradenská činnost

Vlastníte spoluvlastnický podíl na nemovitosti?  
Chcete svůj podíl prodat a nevíte jak na to?
Samozřejmě i takový prodej lze realizovat, je ovšem nutné dát si v určitých případech pozor na předkupní právo. 

Co je vlastně předkupní právo?
Zákonné předkupní právo spoluvlastníka k nemovitostem bylo s účinnosti od 1.7.2020 až na výjimky zrušeno. Podle § 3056 občanského zákoníku zůstává v platnosti tzv. vzájemné předkupní právo.
Zrušení předkupního práva spoluvlastníka k nemovitostem se netýká ostatních zákonných předkupních práv k nemovitostem, která vstoupila v platnost ode dne nabytí účinnosti nového občanského zákoníku dne 1.1.2014, především vzájemné předkupní právo.
Kromě předkupního práva stanoveného zákonem, může být předkupní právo zřízeno i smlouvou.
Víme, jak v takovém případě postupovat. Jakou formou nabídnout předkupníkovi v rámci předkupního práva nemovitost, aby byl zákon v plném rozsahu naplněn.

Daň z nabytí nemovitých věcí:
S účinností zákona o zrušení daně z nabytí nemovitých věcí došlo ke dni 26. září 2020 ke zrušení daně z nabytí nemovitých věcí, a to se zpětnou účinností pro případy, kdy byl vklad práva do katastru nemovitostí proveden v prosinci 2019 a později. Daň z nabytí nemovitých věcí se tedy již nebude vztahovat na ty případy, které budou předloženy s návrhem na vklad do katastru nemovitostí dne 26. září 2020 a později, a také na případy, u nichž lhůta pro podání daňového přiznání uplynula od 31. března 2020.
Na základě účinnosti zákona č. 386/2020 Sb., kterým se zrušuje zákonné opatření Senátu č. 340/2013 Sb., o dani z nabytí nemovitých věcí, ve znění pozdějších předpisů, a mění se a zrušují další související právní předpisy, došlo ke zrušení daně z nabytí nemovitých věcí

Zdroj: https://www.financnisprava.cz/cs/dane/dane/dan-z-nabyti-nemovitych-veci/informace-stanoviska-a-sdeleni/zruseni-dane-z-nabyti-nemovitych-veci

Bezplatné konzultace:
Nabízíme Vám bezplatné konzultace v oblasti realit. Někdy se zdá být situace bezvýchodná, pravdou je však, že vždy exustuje cesta a možnost jít dál. Navrhneme Vám možnosti a vy se rozhodnete.
Finanční služby:
Spolupracujeme se všemi bankami působícími na tuzemském trhu. V případě potřeby nebo Vašeho požadavku zprostředkujeme hypotéční nebo komerční úvěr. Předložíme Vám několik variant, jak financovat koupi nemovitosti. Vysvětlíme Vám jak postupovat a pomůžeme Vám se získáním úvěru.
Prodej nemovitosti zatížené zástavním právem.
Plánujete prodej nemovitosti, která je zatížena zástavním právem při koupi? Nevíte, zda je možné ji prodat? Poradíme Vám co je nutné učinit a doporučíme jak postupovat. Na základě Vašich informací prověříme, za jakých podmínek je možné nemovitost ze zástavy vyvázat a následně nemovitost prodat eventuelně koupit nemovitost jinou.

Daňové poradenství:
Dle zákona 39/2020 Sb. Ze dne 19.12.2019 není zprostředkovatel oprávněn poskytovat daňové poradenství. Společnost OTTE Reality s.r.o. tedy v rámci zprostředkování prodeje a pronájmu nemovitých věcí neposkytuje daňové poradenství. Doporučujeme našim klientům vždy se informovat na daňové povinnosti spojené s prodejem či pronájmem své nemovité věci vůči finanční správě svého daňového poradce nebo přímo na finančním úřadu.

Další služby

Home staging:
Home staging je příprava nemovitosti na prodej nebo pronájem a její profesionální prezentace na realitním trhu. Na rozdíl od interiérového designu, který je zaměřen na vlastní domov nebo firemní prostory, Home staging se zaměřuje na nemovitosti určené k prodeji nebo pronájmu. Cílem je zvýšení atraktivity nemovitosti pro co nejširší okruh potenciálních zájemců a to především sladěním barevných schémat, uspořádáním nábytku a barevně sladěných doplňků, nastavení osvětlení a odstranění všech negativních elementů, které by potenciálnímu zájemci ztěžovali představu o dané nemovitosti. Cílem je představit nemovitost zájemcům, tak jak by mohla vypadat, pokud se rozhodnou v dané nemovitosti bydlet.
Školení pro nové makléře:
Pro makléře zajišťujeme školení a předáváme ucelené know how.
Hledáme partnery, kteří mají chuť pracovat v oblasti realit.
Dáme Vám zázemí.
Naučíme Vás vše potřebné v realitní profesi.

Pro zkušené makléře nabízíme vysoké tarifní odměny.

Pracujeme pro Vás:


Petr Otte

realitní makléř a jednatel společnosti OTTE Reality, s.r.o.
  
20 let praxe v oboru zprostředkování prodeje a pronájmu nemovitostí

Jana Otte 

Asistentka

Profesionálně zorganizuje a připraví vše potřebné pro prodej nebo pronájem Vaší nemovitosti.

Kateřina

makléřka

Zprostředkuje profesionálně prodej nebo pronájem Vaší nemovitosti.

Petr Otte 
makléř a majitel firmy
Mobirise

Zprostředkování prodeje a pronájmu nemovitostí se úspěšně věnuji již více než 23 let. Za tuto dobu jsem zprostředkoval prodej stovek nemovitostí za více než 4,2 miliardy korun.
Z praxe vím, že nejdůležitější je důvěra a komunikace s klientem. Zjistit v oblasti realit klientovy potřeby, sny, možnosti a přání a následně profesionálně navrhnout optimální řešení, respektující klientovy požadavky.
Nabízím Vám především profesionální přístup, zkušenosti z praxe 23 let obchodování s nemovitostmi, osobní a diskrétní jednání, obchodní vazby na velké množství klientů, kteří mají poptávku po nemovitostech.
Znalost tržních cen nemovitostí a tržního prostředí.  

Každý obchodní případ je jiný a tím i unikátní. Vždy se snažím přistupovat ke každému obchodnímu případu individuálně. Mým cílem je, spokojenost nejen prodávajících, ale samozřejmě i kupujících. Velký důraz kladu na diskrétnost a bezpečnost finanční transakce u jednotlivých obchodních případů. 
ing. Vladimír Nováček 
soudní znalec v oboru ekonomika – oceňování nemovitostí
Praxi v oceňování nemovitých věcí vykonávám od roku 2001, kdy jsem byl jmenován předsedou krajského soudu znalcem. Znalecké posudky zpracovávám pro daňové účely i stanovuji obvyklou cenu nemovitých věcí. Svou činnost vykonávám pro fyzické osoby, právnické subjekty, orgány státní správy, insolvenční správce i exekutorské úřady.
Ve své činnosti se zaměřuji na oceňování všech nemovitých věcí, tedy pozemků, rodinných domů, bytů, rekreačních objektů, garáží i staveb určených ke komerčnímu využití jako jsou činžovní domy, budovy a haly výrobního, skladovacího, obchodního, administrativního i zemědělského charakteru.

Kontakt:
Ing. Vladimír Nováček
Železničářská 413/33
31200 Plzeň
tel.: +420 605 948 605
e-mail: novacek.vlada@seznam.cz
Michaela Hendrychová 
hypotéční specialistka – pojištění nemovitostí
Připraví a navrhne možnosti financování koupě vybrané nemovitosti. Zajistí komplentní servis spojený se získáním nejvýhodnějších podmínek hyptečního úvěru. Vždy předloží akuální data a nabídky několika bankovních ústavů, tak aby si klient mohl vybrat pro něho nejvhodnější financování koupě. V případě zájmu zajistí pojištění nemovitosti a majetku.   

Kontakt:
Michaela Hendrychová
tel.: +420 773 649 464
e-mail: michaela.hendrychova@insia.com

Nástěnka, povinné dokumenty ke zveřejnění

VNITŘNÍ OZNAMOVACÍ SYSTÉMpodle ust. § 8 odst. 1 písm. b) zákona č. 171/2023 Sb., o ochraně oznamovatelů  (whistleblowing), realizovaný ze strany společnosti: OTTE Reality, s.r.o.OTTE Reality, s.r.o.

Společnost zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Plzni, oddíl C, vložka 36304
IČ: 071 33 847
DIČ: CZ 071 33 847
Jsme plátci DPH

Kontakt:

Petr Otte - jednatel společnosti
Email: petr@ottereality.cz
Phone: +420 603 263 626   

Adresa:

Malá 43/6  
301 00 Plzeň – Vnitřní Město 

The website was made with Mobirise